fbpx
Tor jest teraz zamknięty!

Rusza kolejny sezon zawodów z serii GP!

Już 30 stycznia 2019 rusza na Elikart M – Tor gokartowy Kraków nowy sezon kartingowy Ligi GP!

To indywidualne, amatorskie, otwarte zawody kartingowe odbywające się cyklicznie w każdą ostatnią środę miesiąca na torze Elikart M w Krakowie, ul. Gromadzka 66.

 

Zawody są przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych driverów kartingowych – każdy jeździ w odpowiedniej grupie i rywalizuje z kierowcami na podobnym poziomie!

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zawodach?

Zawody kartingowe GP czyli Grand Prix w roku 2019 odbywają się w Krakowie na torze Elikart M. Jest to cykl 12 Rund wyścigów na gokartach dla wszystkich kierowców pragnących zmierzyć się z innymi na specjalnie przygotowanych trasach kartingowych.

————————————————————-
Godz. 17:00-18:00 jest to czas dla osób chcących potrenować bezpośrednio przed zawodami, jeździmy po 5 osób max.

 

        

Przed godziną 18:00 wszyscy zawodnicy ważą się z całym sprzętem ( kaskiem, rękawicami, kamizelkami itp.)

Stosujemy doważanie boczne – 80 kg, czyli zawodnik ważący np. 70 kg dodatkowo otrzyma 10 kg odważnik do gokarta. Regulowane fotele oraz pedały, specjalne wkładki amortyzujące gwarantują bezpieczne i komfortowe uprawianie sportu jakim jest karting

Rozpoczynamy zawody- każdy z zawodników odbywa tzw. Trening w losowo wybranych grupach, trwa on 5 minut.

Następnie-  każdy z zawodników odbywa po 4 przejazdy po 5 min. Każdy przejazd innym numerem gokarta. Grupy stanowią 4. Osoby ustalone na podstawie czasów z kwalifikacji

Kierowcy rywalizują w swoich grupach o najlepsze miejsce,  startują w grupach 4 osobowych, tak aby poziom bezpieczeństwa na torze był jak największy – odległość startujących zawodników powyżej 50 metrów.

Jeden przejazd to od 10 do 20 okrążeń

W oczekiwaniu na przejazd warto poczęstować się pyszną kiełbasą z grilla 🙂 Grillujemy nawet zimą!

O wygranej decyduje najniższa suma czasów (TempoTotale) z 4 najlepszych czasów (BestLap)

 

—————————————————–

W sezonie 2019 w serii GP Elikart M 2019 obowiązuje jedna generalna klasyfikacja punktowa GP, podobnie jak miało to miejsce w sezonach 2013-2018
W końcowej klasyfikacji generalnej odrzucamy 2 najsłabsze wyniki (lub dwie nieobecności).

Tytuł Mistrza Kartingowego w klasyfikacji generalnej GP zdobywa jeden kierowca i zgarnia nagrodę główną. Dwie nagrody przyznajemy również dla: I Wicemistrza i II Wicemistrza.

Ścigamy się pełną mocą sportowych 9 konnych gokartów SODI RX7 Pro (silniki Honda GX, moc 9KM+). Gwarantujemy kartingową asfaltową nawierzchnię o świetnej przyczepności, dużo wyścigowych emocji i sympatyczną atmosferę, gdzie każdy będzie miał okazję poznać się z innymi kierowcami.

Zawody skierowane są:
– zarówno do amatorów, chcących nauczyć się sportowej jazdy na gokartach i rywalizacji z innymi kierowcami podczas wyścigów;
– jak i do profesjonalnych kierowców kartingowych rywalizujących na polskiej arenie kartingowej – możliwe to jest dzięki specjalnej formule zawodów, w której startujące grupy 4 osobowe dobierane są według umiejętności oraz wagi zawodnika.

 

Trening : 17:00-18:00 19 zł/8 min.
Wpisowe: 89 zł

Przed nami 12 Rund. Spotykamy się zawsze w ostatnią środę miesiąca!

Nie jest wymagane uczestnictwo w poprzednich rundach 🙂 Powodzenia i do zobaczenia na torze!

 

Regulamin oraz harmonogram zawodów poniżej:

regulamin GP 2019

 

[chatbot]