Co to jest karting i jak zacząć z nim przygodę?

Jaką moc ma gokart i jak szybko jeździ?

Ile kosztuje przejazd gokartem?

 

Zobacz specjalny odcinek Pojechani.tv, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości w tym temacie!

A Marcin Myśliwiec – opowie Wam o tym jak poruszać się po torze kartingowym i jak osiągać dobre czasy:

Zobacz też inne filmy nagrane na naszym torze:

Małopolski Klub Honda podczas rywalizacji MKH Karting Series – Runda 1 (2013/14)

Rywalizacja firmowa na gokartach – turniej u2i

Poprzednie gokarty na torze: modele SODI GT 9KM w akcji

Pierwsze zawody kartingowe Grupy Południe (motory kraków), początki toru:

 

Pierwszy raz na naszym torze?

Bez obaw.. w tym artykule odpowiemy na pytanie jak przygotować się do jazdy jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta na torze gokartowym.

Po pierwsze, aby zrealizować przejazd nie czekając na wolne miejsce proponujemy rezerwację terminu. Można to zrobić przez formularz kontaktowy na stronie, wysyłając maila ( biuro@elikart.pl) lub zadzwonić pod numer 535-005-467. Przy okazji rezerwacji prosimy o podanie dokładnej godziny- rezerwację przyjmujemy na pełne godziny oraz co 15 min. Jeżeli wybierasz się na tor ze swoim dzieckiem – poinformuj nas o tym. Uzyskacie pewność, że na torze oprócz Was nie będzie żadnych innych osób ( dot. Dzieci poniżej 12 roku życia). Dziecko nie może posiadać mniej niż 120 cm wzrostu ( dysponujemy 1 gokartem dla dzieci o mocy 4,5 kM, dzieci o wzroście powyżej 140 cm korzystają z gokartów dla dorosłych). Przez stronę internetową ( Kontakt-> rejestracja nowego zawodnika) można zarejestrować kierowcę online – karta zostanie przygotowana.

W dniu rezerwacji:

Na tor należy przybyć ok. 15 min. Wcześniej, jest to czas niezbędny na rejestrację oraz szkolenie. Należy pamiętać o swobodnym, sportowym stroju, wygodnym obuwiu oraz spięciu włosów. Nie wpuszczamy na tor osób, które spożywały alkohol lub inne środki odurzające. Pierwszym krokiem na torze jest rejestracja ( jeżeli nie zrobiłes tego online). Obsługa wskaże komputer przy którym można tego dokonać. Aby się zarejestrować należy podać dane takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia( niezbędna abyśmy mogli wysłać email z informacją o darmowym przejeździe w dniu urodzin), adres mailowy( możliwość uzyskania wyników online). W tym momencie można także zapoznac się z regulaminem toru gokartowego.  Należy zarejestrować wszystkie osoby, które będą jeździły. Po rejestracji zapraszamy do kasy. Pani recepcjonistka poprosi o podpisanie oświadczenia (jeżeli z toru chcą skorzystać osoby niepełnoletnie opiekun powinien podpisać zgodę) oraz wyda karty kierowców. Rozliczenie za jazdy następuje w tym momencie.  Za jazdę możesz zapłacić kartą lub gotówką ( akceptujemy także Multi Bon).

Po dokonaniu w/w formalności można pozostawić wszystkie rzeczy osobiste tj. telefon komórkowy, portfel w szafkach zamykanych na klucz.

Po pozostawieniu rzeczy obsługa poprosi Cię w celu omówienia zasad: ( zdjęcie flag z opisem)

Pracownicy obsługi na torze będą posługiwali się sygnalizacją flagami:

  1. Flaga niebieska – symbolizuje zbliżającego się przeciwnika, któremu należy ustąpić pierwszeństwa
  2. Flaga żółta – ostrzegawcza, informująca o zagrożeniu na torze oraz nakazująca obniżenie prędkości i zachowanie ostrożności
  3. Flaga biało-czarna- oznaczająca ostatnie okrążenie
  4. Flaga czerwona – oznaczająca STOP lub koniec przejazdu

Pod lewą nogą znajduje się hamulec, pod prawą- gaz. Ponad to nie wolno opuszczać gokarta po wjechaniu w bandę. W takim przypadku należy podnieść rękę i czekać na obsługę.

Po krótkim instruktażu należy ubrać jednorazową kominiarkę dostępną u nas bezpłatnie ( można także zakupić kominiarkę bawełnianą) i przystępujemy do doboru kasku. Dodatkowo można skorzystać z kołnierza ochronnego na szyję (wymagane dla dzieci) oraz rękawic.

Po wejściu na halę..

Panowie z obsługi proszą o podejście do komputera, wskażą numery gokartów do których należy wsiąść. Kiedy wejdziesz do gokarta Panowie z obsługi dostosują odległość fotela i pedałów, aby jazda była jak najbardziej komfortowa. Dodatkowo można poprosić o wkładkę do fotela. Rusza czas.. teraz masz 8 min, na wykręcenie swojego życiowego rekordu. Pamiętaj, aby starać się omijać opony, hamować przed zakrętem i wychodząc z zakrętu dodawać gazu. W trakcie Twojej jazdy obsługa może posługiwać się sygnalizacją flagami- nie zapomnij patrzeć w ich stronę co jakiś czas, aby zachować bezpieczeństwo. Kiedy zdarzy Ci się wjechać opony, pamiętaj o najważniejszej zasadzie bezpieczeństwa- nie opuszczaj gokarta. Nasz miły personel z chęcią Ci pomoże i będziesz mógł kontynuować jazdę. Szachownica.. pozostało jeszcze jedno okrążenie. Aby bezpiecznie się zatrzymać staraj się już nie rozpędzać, dojedź do linii mety i kiedy obsługa pozwoli- opuść pojazd.

Zakończyłeś swój pierwszy przejazd. Mamy nadzieję, że Ci się podobało 🙂

 

Zapraszamy do poczekalni- tam obsługa pomoże zdjąć kask oraz wręczy wyniki przejazdu. Pamiętaj, aby zabrać swoje rzeczy z szafki. Możesz sprawdzić swoją skrzynkę pocztową- tam również wysłaliśmy wyniki przejazdu. Czas na chwilę relaksu.. Zapraszamy na pyszną kawę z ekspresu i ciasteczko 🙂

Do zobaczenia następnym razem!