fbpx
Tor jest teraz zamknięty!

Atrakcje w Krakowie

Atrakcje na weekend w Krakowie? 

Czy to zima, czy wielkimi krokami nadchodzą wakacje, weekend to czas odpoczynku od pracy i szkoły, który każdy z nas chce spędzić jak najbardziej produktywnie i aktywnie. Najwięcej radości dostarczają atrakcje, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień, a więc zdecydowanie nie Internet i telewizja. Coraz więcej rodzin i paczek znajomych spędza weekendy w miejscach, które zacieśniają więzi międzyludzkie poprzez wspólną zabawę, a czasem rywalizację. Przez to popularność zyskują escape roomy, paintball, kręgle, strzelnice, a także gokarty. Atrakcje w Krakowie przyciągają rocznie setki tysięcy turystów. Jedną z takich atrakcji są nasze gokarty.

Gokarty dla dzieci Kraków

Tor kartingowy to świetne miejsce na weekendową niespodziankę dla najmłodszych. Każdy lubi przecież rywalizację i drobną dozę adrenaliny, która w przypadku dzieci wydaje się tym większa, że mogą prowadzić pojazd, który rozpędza się nawet do 60 km/h!

Karting to sport najbardziej odpowiadający doświadczeniu, jakie daje prowadzenie bolidu Formuły 1, ale o wiele bezpieczniejszy – początkującym wyjaśniane są zasady poruszania się po torze i prowadzenia gokarta. Wypożyczane są także stroje niezbędne do uprawiania kartingu, które mają zniwelować ryzyko urazu podczas ewentualnego wypadku – są to specjalne kaski, kołnierze ochronne na szyję, rękawice. Jest to jedna z niewielu atrakcji w Krakowie, która potrafi podnieść poziom adrenaliny we krwi.

Wiemy, że gokarty to jedna z atrakcji w Krakowie, zarówno dla starszych, jak i najmłodszych. Dlatego nasze gokarty muszą spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa i osobiście dbamy o wszystkie szczegóły, które mogą na nie wpłynąć – od powierzchni toru, poprzez dobranie odpowiedniego gokartu do zaawansowania, aż do ilości pojazdów mogących równocześnie poruszać się po torze (maks. 5).

Gokarty to także jedna z atrakcji na weekend, która u najmłodszych wpłynąć może na umiejętność radzenia sobie z porażką, na przyspieszenie refleksu i przestrzennego myślenia, a także jego przyszłych umiejętności jako kierowcy.

 

atrakcje na weekend w krakowie gokarty
 

Atrakcje w Krakowie – niestandardowe pomysły

Jesteś w Krakowie na weekend, lecz nie chcesz odwiedzić tej samej oklepanej trasy, co inni turyści? Nudzi Cię historia, wolisz adrenalinę i nowe doświadczenia? A może mieszkasz w Krakowie i nie wiesz, jak produktywnie wykorzystać swój wolny czas?

W takim razie nasz tor kartingowy Elikart M to opcja idealna dla Ciebie! Nasza hala znajduje się w niedużej odległości od ścisłego centrum, a więc reszty turystycznych atrakcji Krakowa, a można w niej przeżyć niezapomniany dzień.

Wyścigi gokartowe wpływają na zacieśnianie więzi, są więc często wybieraną atrakcją na weekend – pojawiają się u nas zarówno rodziny z dziećmi, jak i paczki znajomych, którzy chcą aktywnie i sportowo spędzić czas w swoim gronie. Nic więc dziwnego, że gokarty zyskują coraz większą popularność. Prędkość, którą można odczuć w naszych gokartach, wpływa na podniesienie poziomu adrenaliny i endorfin, a co za tym idzie – na szeroki uśmiech na twarzy.

Jak się przygotować na najszybszą atrakcję w Krakowie?

Należy pamiętać o odpowiednim stroju. Z doświadczenia polecamy ubrać się w wygodny strój sportowy. Buty powinny być na płaskiej podeszwie, nie tylko ze względów wygody, ale także bezpieczeństwa. Warto posiadać także kominiarkę, ale nie jest to wymóg konieczny, ponieważ można u nas skorzystać z jednorazowych czepków, które są darmowe, lub kupić kominiarkę u nas na miejscu.

Gokarty to atrakcja w Krakowie, w której może brać udział 5 osób jednocześnie na jednym torze. Oczywiście zdarza się często, że grupa chcąca wziąć udział w tej atrakcji liczy więcej niż 5 osób. Wówczas uczestnicy jeżdżą po 8 minut i się wymieniają.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, gokarty to świetna atrakcja w Krakowie dla wszystkich – młodych i tych starszych. Z samodzielnej jazdy mogą cieszyć się dzieciaki od 120 cm wzrostu. Dla nich mamy przewidziany specjalny gokart o mocy 4,5 KM. Reszta osób musi mieć 140 cm, aby korzystać z naszej atrakcji. Najmłodsi mogą także korzystać z naszego toru, pod opieką opiekuna. Wówczas dziecko można przwieźć, trzymając je na kolanach u opiekuna. W takim wypadku, na torze nie przebywają inni uczestnicy korzystający z tej atrakcji w Krakowie.

atrakcje na weekend w krakowie gokarty

O nas – Elikart Kraków

Serdecznie zapraszamy na nasz tor kartingowy Elikart M, który znajduje się na ul. Gromadzkiej 66, w niedużej odległości od ścisłego centrum Krakowa. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i cennikiem, a także do kontaktu mailowego i telefonicznego w razie pytań i chęci dokonania rezerwacji.

[chatbot]