Zawody kartingowe w Krakowie - GP Runda VI - Relacja

2015-06-26

Rekordowa frekwencja podczas VI Rundy Zawodów GP! Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzanie.

W dniu 24.06.2015 roku na torze gokartowym Elikart M o godzinie 18:00 odbyły się VI zawody w cyklu kartingowym Grand Prix.

Zawody kartingowe po raz pierwszy odbywały się na nowej asfaltowej nawierzchni. Liczba uczestników bardzo dopisała - mieliśmy rekordowa frekwencję: 32 kierowców!

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na nasz tor i zawody przychodzi tylu ścigantów - to utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy na krakowskiej arenie kartingowej ma sens i dzięki temu chcemy rozwijać się jeszcze bardziej i szybciej!
Chcieliśmy serdecznie przywitać znane twarze w świecie kartingu halowego, które po dłuższej nieobecności wróciły na kartingowe tory m.in. Sebastian Piwowarski ( Mistrz sezonu 2014 ), czy bracia: Michał i Wojtek Grzyb (których nie było na ostatnich 3 rundach).

W ostatnich tygodniach na naszym torze zmieniła się nawierzchnia, dlatego te zawody były o tyle kluczowe, gdyż każdy chciał pokazać kto jest najszybszy w Krakowie na asfalcie!

Jak w każdej Rundzie co miesiąc przebieg zawodów według harmonogramu :
Sesja Kwalifikująca Q (podział zawodników na grupy)
+ 4 x przejazdy po 5min (każdy innym numerem gokarta).
Po pierwszym przejeździe na czele stawki znajdował się Dawid Zagól z czasem 18.353s.
Tuż za nim Bracia Grzybki. Starszy czyli Michał był na drugim miejscu z niewielką stratą do P1, a Wojtek zajmował trzecią lokatę z czasem 18.486s.

Po pierwszych przejazdach już było wiadomo:
ta VI Runda to bedą emocjonujące zawody!
Tak równej i szybkiej jazdy jeszcze ni było!
Aż 22 zawodników zrobiło czas poniżej 19 sekund!

W drugim przejeździe Michał Grzyb pokazuje swoją klasę i zajmuje P1. Drugi jest Mariusz Pasternak, a trzecie miejsce należy do Dawida Zagóla. Tuż za top3 Sebastian Piwowarski oraz Mateusz Bartach.
Przerwa na tankowanie gokartów i „tankowanie zawodników” bowiem zawitały do nas czarujące dziewczyny z Red Bull’a ;)
Trzeci przejazd i znowu przetasowania w czołówce. Prowadzenie objął Mariusz Pasternak, drugi Dawid Zagól, a na trzecim miejscu znalazł się Michał Grzyb. Sebastian dalej pozostał na P4.
Walka również o pierwszą 10-tkę pomiędzy Konradem Golikiem (aktualny lider klasyfikacji GP 2015), a Kacprem Włochem (5 pozycja w klasyfikacji generalnej GP).
Chciałbym zaznaczyć, że najmłodszy uczestnik zawodów Mateusz Radwan nie odstawał mocno od starszych kolegów i w równym tempie jazdy zajmował 13 miejsce. Trzeba również pochwalić podopiecznych Seba Racing Team, którzy byli cały czas blisko pierwszej 10-tki. Zawsze mocno wierzymy i kibicujemy tym młodym zawodnikom, bo wiemy że to rosnąca przyszłość polskiego kartingu. A Ci młodzi patrząc na swoich starszych kolegów niesamowicie szybko się uczą!
Czwarty (ostani) przejazd: Jak zawsze z rozstrzygnięciem zawodów musieliśmy czekać do ostatniego okrążenia czwartego przejazdu, w którym Michał Grzyb zrobił najlepszy czas zawodów 18.145s! I tym samym przypieczętował zwycięstwo VI Eundy Zawodów kartingowych GP.
Na II miejsce wskoczył Sebastian Piwowarski, a na III stopniu podium stanął Mariusz Pasternak. Zaraz za nim, na 4 pozycji był Oskar Kozaczkiewicz, który zrobił świetne postępy i mocno naciskał na top3. Oskar obiecał, że na następnych zawodach objedzie Sebastiana - i biorąc pod uwagę, że teraz dzieliła ich tylko różnica 0,75 sekundy na sumie 4 czasów - to ma szanse to zrobić!
Pierwszą 10-tkę otworzył Konrad Golik wygrywając ostatecznie z Kacprem Włochem.

Zobaczcie jak ciasno było w TOP10:

Miejsce Kierowca Suma czasów
1. Michał Grzyb 01:13.408
2. Sebastian Piwowarski 01:13.629
3. Mariusz Pasternak 01:13.658
4. Oskar Kozaczkiewicz 01:13:704
5. Mateusz Bartsch 01:13:733
6. Dawid Zagól 01:13.766
7. Wojtek Grzyb 01:13.782
8. Konrad Wacławik 01:13.850
9. Dawid Klarman 01:13.871
10. Konrad Golik 01:14.040
Te zawody były mocno emocjonujące, to dzięki Wam co miesiąc przeżywamy ten dreszczyk emocji do ostatniego przejazdu. I to dzięki Wam wiemy, że karting warto rozwijać i promować.

Wielkie Gratulacje dla wszystkich Uczestników!
Mamy nadzieję, że VII Runda (29.07.2015) przyniesie nam równie liczną liczbę zawodników chcących się ze sobą zmierzyć oraz jak zwykle zapewnicie nam wszystkim dobrą kartingową atomsferę i jeszcze większe emocje!

 

 Zwycięzcy zawodów kartingowych w Krakowie - Runda VI 

bezpośrednio z płyty toru relacjonował dla Was: Marcin M.

 

Wyniki 

Wyniki VI Rundy Zawodów Kartingowych GP 2015 - czerwiec

PDF 


Statystyki przejazdów gokartów w maju

Stats


Statystyki każdego przejazdu do pomocnej analizy.
Statystyki każdego
przejazdu
do pomocnej analizy.

 

 

 

Zdjęcia z zawodów kartingowych w Krakowie.

cofnij