Nowa nawierzchnia? Afalt na torze! Jak to zrobiliśmy?

2015-06-21

Od 9 czerwca 2015 ścigamy się na pełnej asfaltowej nawierzchni. Zobacz jak duże i niesamowicie szybkie (wiadomo w wyścigowym tempie!) było to przedsięwzięcie.

Tor kartingowy Elikart M, Kraków : Nowa asfaltowa nawierzchnia od 9 czerwca 2015

Wiemy, że wiele emocji wzbudziła u Was ta informacja, a nasz fanpage na Facebooku przez 3 dni był najpopularniejszym w Krakowie:
 

Rekordowe wyniki zasięgu informacji na ponad 30tys. osób! Wszystko dzięki Wam! Wow!
 

 

Uwaga! W dniu dzisiejszym tor nieczynny.Zgadnijcie co robimy?!

Posted by Elikart M - Tor gokartowy Kraków on 8 czerwca 2015


A jeszcze więcej gdy dzień później pokazaliśmy Wam, że nowa nawierzchnia już gotowa:

 

 

No i jest! Zapraszamy do testów!#noracism #asfalt #nowa #nawierzchnia#niezwalniamytempa

Posted by Elikart M - Tor gokartowy Kraków on 9 czerwca 2015

 

Wasz uśmiech, zadowolenie i pozytywne oceny już po pierwszych przejazdach gokartami na nowej nawierzchni jest dla nas najlepszym dowodem, że było warto!

Postanowiliśmy Wam pokazać tą w wyścigowym tempie operację na torze, która zaczęłą się już w niedziele i trwała nieprzerwanie blisko 28h!

Wjeżdża nowe... #relaks #na #walcu

Jak wiecie od dłuższego czasu wokoło toru dzieją się duże zmiany: nowa droga, małe rondo, przystanek tramwajowy, niebawem otwarcie estakady. We wszystkich tych zmianach na Płaszowie staramy się mocno uczestniczyć i już na plany zagospodarowania z przed ponad 3 lat głosowaliśmy. Te zmiany idą tak daleko, a my lubimy nie zwalniać tempa, że postanowiliśmy zrobić też coś dużego na torze. Jak wiecie na torze mamy najszybsze gokarty w Krakowie, ale żeby móc je w pełni wykorzystać brakowało nam asfaltowej nawierzchni. I o tym myśleliśmy i planowaliśmy już intensywnie od 2 lat.

Cel był prosty:
mamy najlepsze gokarty - musimy mieć najlepszą nawierzchnię.

Nowa nawierzchnia kartingowa. Pełen asfalt: idealnie równy, czarny i przyczepny :)

Jest to jedna z największych i najefektowniejszych inwestycji na torze - ale powiemy Wam w sekrecie, że na tym nie koniec i nadal będziemy nie zwalniać tempa i rozwijać karting w Krakowie!

Charmonogram realizacji:

 1. Niedziela godz.21:00
  Zaczęliśmy już w niedzielę o 21:00 od manewrów z wyniesiem wszystkich elementów toru na zewnatrz. Zwarty team 12 osób dokonała tego w 6h!
 2. Poniedziałek godz. 3:15
  Zakończyliśmy ten etap po 3-ciej w nocy. Hala była pusta.
 3. Poniedziałek godz.8:00
  Od 8:00 rano weszła grupa do oczyszczenia hali
 4. Poniedziałek godz.10:00
  a już o 10:00 wjechały maszyny budowlane i rozpoczęły układanie asfaltu. Po 5h asfal był już na cąłej powierzchni hali. 1h na ostygnięcie nowej nawierzchni.
 5. Poniedziałek godz. 16:00
  Rozpoczęło się układanie elementów toru od 16:00 : wnoszenie opon, podwieszenie lamp, barierki, serwis, obciązenia - zakończyliśmy o 1 w nocy.
 6. Wtorek godz. 1:20
  Tor z nową nawierzchnią gotowy!

Bardzo tu chcieliśmy podziękować wszystkim bez których by się to nie wydarzyło. Nie sposób Was tu wszystkich wymienić, bo był to mocno angażujący maraton nocno-dzienno-nocny! Ale Wy wiecie, że to o Was chodzi! Warto było - tor jest teraz niesamowity, jesteśmy mega dumni z niego! I mega dumni z Was całej obsługi, której jesteśmy bardzo wdzięczni - stworzyliśmy razem super zgrany zespół, który rozumie się bez słów. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy!

 

Nowa asfaltowa nawierzchnia daje niesamowite warunki do technicznego wyścigu kartingowego. Gokarty prowadzą się jak po szynach, opony jak przyklejone, dużo większe przeciążenia, bardzo mocna skuteczność hamowania, brak uślizgów powodujących utratę prędkości, perfekcyjnie równa powierzchnia, no i świetny wygląd nawierzchni! Już w pierwszych dniach testów przy tym samym układzie padały czasy o 2 sekundy lepsze! Coś co wiemy, że by było nie do osiągnięcia na starej naweirzchni - urwać można ułamki (setne, tysięczne) sekundy, ale nie całe 2! Wrażenia z jazdy są niesamowite!
I chociaż jest to jedna z największych inwestycji jaką mogą tory kartingowe wykonać - dlatego tak niewiele w Polsce się na nią zdecydowało - to i tak chcemy utrzymać optymalne ceny przejazdów i zostać przy obecnym cenniku! Piszemy to bo wiemy, że spodziewaliście się, że ceny podniesiemy ;)
komentarze na facebooku:

komenatrz na facebooku dotyczący nowej nawierzchni i cen

drugi komenatarz na facebooku dotyczący nawierzchni na torze gokartowym

 

Podzielcie się tą świetną informacją ze znajomymi.
Niech wiedzą, że w Krakowie karting się rozwija!

 

Zobaczcie Galerię zdjęć - jak powstawała nowa nawierzchnia na torze kartingowym Elikart M :

cofnij